Állásazonosító: 77066_EN_2

DSC 2nd level trainee

Helyszín:
Debrecen

Feladatok

  • Monitoring the server infrastructure and do basic troubleshooting
  • Solving enduser incidents
  • Improving the knowledge base
  • Cooperation with other resolver teams

Elvárások

  • Windows 7 knowledge
  • Intermediate English knowledge
  • Work in a 12 - hours shift model

Advantages

  • German language
  • ITIL knowledge
  • IT work experience
  • Any other work experience in shifts
  • Experience in the field of any customer service

Personality

  • Flexible
  • Team player
  • Reliable
  • Willingness to learn

Amit kínálunk

  • Egyénre szabott, intenzív betanítás
  • Több száz szakmai és soft skill, valamint kiscsoportos nyelvi tréninghez való hozzáférési lehetőség
  • Összetartó, egymást támogató csapat
  • Rugalmas munkavégzés (munkaidő, közösségi média használat, céges események)
  • Ergonomikus, modern munkakörülmény

Kapcsolat

Can we help you?
Call our HR Recruitment!

Tel.: 00 800 800 56056

E-Mail: myhr_recruitment@telekom.com

Ez is érdekelhet:

Rólunk

IT Services Hungary is Hungary’s largest ICT employer and the Hungarian affiliate of T-Systems International. As a critical link in the international production chain of T-Systems, IT Services Hungary is the most dynamically developing IT service centre in Hungary. It has won the ‘Investor of the Year’ award twice, in 2008 and in 2015. From among the wide range of IT and telecommunications consulting services, the company focuses on the innovation, management and outsourcing of IT solutions, as well as development and systems integration. The company is constantly developing its sites in Budapest, Debrecen, Pécs and Szeged, and welcomes applications from career-starter and experienced IT specialists.

Munkavégzés helye

Kapcsolat

További információk

Adatvédelem